Ładunica

Szukałam i szukałam i szukałam… Praktyki, która łączy ze sobą duchowość, ciało, emocje i  myśli. I jeszcze pragnęłam, żeby była z tego kawałka Ziemi,

 na którym teraz żyję. I znalazłam Kobiece Praktyki Słowiańskie. Sprawdzałam na sobie różne metody, sprawdzałam i sprawdzałam i sprawdzałam…

 I wybrałam dla siebie Ładunicę.  

Praktykę opartą na Słowiańskich korzeniach i jednocześnie wpasowaną do mojego życia w teraźniejszości.

Teraz ta praktyka jest kawałkiem mojej codzienności i chcę Tobie o niej opowiedzieć.

Dla mnie jest to o życiu ze swojego centrum, korzystania ze swojego potencjału oraz o akceptacji do siebie, która transformuje się w miłość.

Po co Ci ta Ładunica?

Ćwicząc Ładunicę, masz możliwość poznawania i integracji siebie w czterech swoich aspektach  – ciała, emocji, myśli i duchowości. 

Zwiększysz świadomość siebie samej, jaka jesteś jako istota cielesna, emocjonalna, myśląca i duchowa. 

Uczysz się akceptacji siebie w swoim tu i teraz. 

Nie za 5 kilogramów mniej (lub więcej), nie kiedy będziesz już miała ukończone następne studia, nie kiedy już nie będziesz siebie oceniała, albo nie kiedy w końcu zaczniesz słyszeć swoją duszę. 

Dzięki Ładunicy możesz doświadczyć akceptacji siebie w Tu i Teraz.

Ładunica i Twoje ciało.

Ładunica to system ćwiczeń, który jest przyjazny dla Twoich stawów i kręgosłupa. 

Ćwiczenia są tak skonstruowane, że rozciągasz i uelastyczniasz swoje mięśnie, a przez to całe ciało.

Uczysz się odnajdywać swój punkt równowagi w ruchu i statycznie. Nabierasz świadomości swojego ciała i tego, że każdy Twój ruch ma odzwierciedlenie w odczuciach z Twojego ciała. 

Uczysz się pracować w swoim maksymalnym rozluźnieniu. 

Ćwiczenia mają charakter harmonizujący – wiele kobiet odczuwa znaczną poprawę w koordynacji swojego ciała, w pracy układu hormonalnego, nerwowego i krwionośnego. 


A najważniejsze jest to, że zaczynasz kochać Swoje Ciało już teraz, a ono dzięki temu rozluźnia się i zmienia. 

Twoje ciało, to Twój pojazd do radości, rozkoszy i miłowania Ciebie przez Siebie Samą  ( a dopiero potem przez innych).

Ładunica i Twoje emocje.

Harmonizujący efekt Ładunicy odczuwalny jest też w strefie Twoich emocji. Nie znaczy to, że za sprawą czarodziejskiej różdżki staniesz się szczebioczącą anielicą, niosącą wszystkim uśmiech i radość. Tego Ci nie mogę obiecać. Ale będziesz potrafiła szybciej wrócić do swojego stanu, w którym czujesz się stabilnie w życiu. Niezależnie od tego co się dookoła dzieje. 

Twoje uczucia będziesz mogła traktować jako ważne informacje, które możesz spożytkować na swoją korzyść. 

Każda emocja jest potrzebna w życiu, a dzięki Ładunicy możesz zawrócić ze środka wzburzonego morza, podtapiających Cię fal i ściągających na dno wirów i stanąć pewnie na brzegu, i czuć jak te same fale obmywają Ci stopy. To ty jesteś w innym miejscu, a fale są te same.

Ładunica i Twoja duchowość.

Jeśli tylko chcesz, możesz za pomocą Ładunicy praktykować swoją duchowość. 

Ładunica to kobieca energetyczna praktyka. Masz możliwość pracować ze swoim wyższym Ja, ze swoją duszą. Możesz uczyć się słuchać swojej duszy i zapraszać ją, by była w połączeniu z Twoim ciałem i emocjami – ucieleśniła  się. 

Dla mnie praktyka Ładunicy to praktyka duchowa. 

 I jeśli chcesz, to też możesz ją dla siebie tym uczynić.

Pokażę Ci, jak ja to robię i wesprę Ci w odnalezieniu Twojego sposobu.

Ładunica i Twoja świadomość (umysł).

Praktykując Ładunicę możesz odkryć Swoje przekonania na temat Siebie samej i świata, które już Ci nie służą.  

Poszerzasz Swoją świadomość tego, jak sama siebie traktujesz i co myślisz na swój temat – i czy chcesz istnieć w taki sam sposób dalej.

Możesz świadomie zacząć wybierać to co Ci służy i kierować w tę stronę swoje myśli, za którymi podążają Twoje działania działania.

Ćwicząc Ładunicę masz możliwość wzięcia odpowiedzialności za Siebie i za to czego pragniesz dla Siebie.

Podczas praktyki uczysz się być w swoim Tu i Teraz.

Co to jest w końcu ta Ładunica?

» Jest to system składający się z 27 ćwiczeń, wywodzący się z Słowiańskiej Gimnastyki, którą w naszych czasach (lata 90te) zaczął odkrywać na nowo naukowiec z białoruskiego uniwersytetu (katedra etnografii)- Giennadij  Adamowicz; później jego uczennice zaczęły również rekonstruować te systemy kobiecych praktyk;  Szkołę Ładunicy stworzyła Eva Bjuksel trenerka z Ukrainy z bardzo dużym doświadczeniem, ucząca instruktorki Gimnastyki Słowiańskiej . 

» Każde z ćwiczeń niesie ze sobą inną energię (informację).

» Zgodnie z duchowością Słowian, ćwiczenia podzielone są na 3 światy: górny (wymiar energii i idei), środkowy (wymiar ludzkiego życia) i dolny (wymiar materii).

» Zawsze pracujemy z intencją, czyli z jasno określonym celem, którym może być znalezienie odpowiedzi na pytanie, zasilenie siebie jakością (stanem emocjonalnym), której potrzebujemy w danym momencie, zakończeniem starego, rozpoczęcie czegoś innego…
 
» Możesz „z umysłu” przygotować zestaw ćwiczeń na praktykę, możesz też zdać się na swoją intuicję i wylosować karty z ćwiczeniami ( tak, mamy każde ćwiczenie opisane na pięknych kartach Ładunicowych), lub też ćwiczyć swój zestaw ćwiczeń, który jest wylizany dla Ciebie na podstawie Twojej daty urodzenia :).
 
» Praktykując Ładunicę doświadczysz swojej kobiecej mocy, będąc łagodną dla Siebie, realizującą się w świecie po Twojemu, mając ciało, emocje, umysł i duszę w porozumieniu.
 

Bo życie jest o doświadczaniu.

Spróbuj Ładunicy i przekonaj się czy Ci smakuje.

W mojej kuchni przygotowałam dla Ciebie:

Zobacz jak wraz z Evą Bjuksel - twórczynią Ładunicy i moją nauczycielką, dzielimy się tym, czym jest dla

nas Ładunica.